Google+

Käit

Hoone elektrikäit  alates 20EUR, peakaitsme kuni 100A

 

Küsige meilt  hinnapakkumine tasuta tel. 52 198 97

 

Või saatke tasuta oma päring läbi kontakt vormi:

 

* kohustuslikud väljad

  Vastavalt Elektriohutusseadusele on see teenus elektripaigaldise käit ehk tegevus elektripaigaldise talitluses hoidmiseks, mis hõlmab  lülitamist, juhtimist, kontrollimist, hooldamist ja nii elektritöid kui ka muid töid.

  Electritööde ettevõte Electric OÜ pakub sinu objekti elektripaigaldisele käidukorralduse lepingu sõlmimist ehk meie elektriasjatundja pilku ja kätt. Käidukorralduse lepingu sõlmimiseks Electric OÜ-ga on vajalik täita taotlus ja tuua meile läbivaatamiseks elektripaigaldise projekt koos muu olemasoleva dokumentatsiooniga.

   

  Kuidas majas kus puudub maandus lülitada ohutult vooluvõrku pesumasin või elektriboler? Kuidas seda teha õigesti ja ohutult?

  Kõik seadmed, mis on pinge all, peavad olema maandatud.

  Kõik voolujuhtivad osad ja hoone konstrktsioonid (neitraal, veetorustikud, küttetorustikud, kanalisatsioonid, maja armatuurid, kaabli kanalid, vundamendi sõrestikud, jne…)peavad olema ühendatud ja maandatud.

  Algul selgitame, miks see on vajalik (näidis on veetorustik).

  Minu poolt on lisatud 10 skeemi, kus on näidatud lekkevoolu protsessid.

  Joonised on paigutatud loogilises järjekorras.

  JOONIS 1

  Siin on klassikaline, nõukogude režiimi elektripaigaldis neitraal maandusega TN-C, 1000 V tüüpilises mitmekordses majas.

  Skeemi peal on näha: korruse elektrikilp,  automaatlüliti elektrikilbis, keskkütte süsteem, veevarustuse süsteem, kodutarbijad: elektriboiler.

  JOONIS 2

  Eemaldame kõik mitte vajalikud märkused ja tähistame null juhtmed-rohelise väviga PEN.

  JOONIS 3

  Kodutarbijate korpused asuvad alati veetoorustiku ja keskkütte radiaatori läheduses. Skeemi peal on märgitud isoleerimata elektriboiler (musta värviga) aga maandatud (rohelise värviga)

  JOONIS 4

  Skeemil on näidatud inimesed, kes saavad elektrilöögi. Korteris nr.3 on elektriboileri rike. Elektriboileris on aga veetoru. Vaadake, et naabrid (korter 1 ja 2) ei kasutaks elektritarbijaid. Me ei räägi praegu sellest, et krt. nr 1 ja 2 on olemas elektrikaitse aparatuur

  JOONIS 5

  Sellisel juhul krt 1 ja 2 elenikud pääsevad tänu potensiaaliühtlustusele.

  JOONIS 6

  Lekkevool on vaja suunata juhtmestikku,  mis on selleks ettenähtud. Skeemi elektripaigaldisel on see roheline juhtmestik PEN. PEN peab jagama korruse kilbis , ja edasi lähevad kaks juhet PE ja N.

  3-da korteri elaniku kohustus on hoida elektripaigaldis töökorras ja vajadusel kutsuda elektrik,, kes teostab vastavad elektritööd (see on PEN jagamine)

  JOONIS 7

  Kui aga 3. korteris paigaldati juurde veel rikkevoolu kaitse, siis lekkevool (10-30Ma) lülitab välja võrgust ohtliku elektriboileri.

  JOONIS 8

  3-da korteri omanik ei ole kutsunud elektrikku koju tegema elktritööd. PEN juhe jäi jagamata ja puudus rikkevoolu kaitse. Selle tõttu, et 1 2 krt. elektriboileri korpused on hästi maandatud PEN –siis meil on olemas potensiaali vahe.

  Nad oleks pidanud ühendama oma elektriboileri korpused veetorustikuga. Küsimus: kus?  Elektriboileri korpus ei ole korteri potensiaaliühtlustus latt.

  JOONIS 9

  On veel üks variant: halvasti ühendatud PEN juhe. Siis tekkib ülepinge ühes korteris ja pigelangus teises korteris. Veel läheb ohtlik potensiaaal läbi PEN elektriseadme korpusele. Sellisel juhul teise korteri elenikke ei päästa isegi ülepinge stabilisaatori ja rikkevoolukaitse rakendamine

  JOONIS 10

  Kokkuvõtteks: kõiki korteri elanike päästab torustiku PEN-iga ühendamine ja pea maanduspotensiaalide ühtlustus majas.

  JOONIS 11

   

  Tellige elektrikäit Electric OÜ ettevõttes !

  [contact_form]